SR2512JK-071R5L Yageo
  • Part Number: SR2512JK-071R5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 1.5 OHM 5% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about SR2512JK-071R5L Yageo
    SR2512JK-071R5L Yageo
    SR2512JK-071R5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. SR2512JK-071R5L is described as RES SMD 1.5 OHM 5% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    View
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP