SQP500JB-3R6 Yageo
  • Available: 1,148
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SQP500JB-3R6 Yageo
    SQP500JB-3R6 Yageo
    SQP500JB-3R6 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. SQP500JB-3R6 is described as RES 3.6 OHM 5W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    View
    Vector
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"