RT2010DKE07294KL Yageo
  • Part Number: RT2010DKE07294KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 294K OHM 0.5% 1/2W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT2010DKE07294KL Yageo
    RT2010DKE07294KL Yageo
    RT2010DKE07294KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT2010DKE07294KL is described as RES SMD 294K OHM 0.5% 1/2W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    View
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE