RT2010DKE0718K2L Yageo
  • Part Number: RT2010DKE0718K2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/2W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT2010DKE0718K2L Yageo
    RT2010DKE0718K2L Yageo
    RT2010DKE0718K2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT2010DKE0718K2L is described as RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/2W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"