RT1206WRD0712RL Yageo
  • Part Number: RT1206WRD0712RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 12 OHM 0.05% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206WRD0712RL Yageo
    RT1206WRD0712RL Yageo
    RT1206WRD0712RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206WRD0712RL is described as RES SMD 12 OHM 0.05% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A