RT1206FRD0751R1L Yageo
  • Part Number: RT1206FRD0751R1L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206FRD0751R1L Yageo
    RT1206FRD0751R1L Yageo
    RT1206FRD0751R1L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206FRD0751R1L is described as RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    CABLE USB 2.0 A-MINI B 1M BLACK