RT1206FRD0743R2L Yageo
  • Part Number: RT1206FRD0743R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 43.2 OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206FRD0743R2L Yageo
    RT1206FRD0743R2L Yageo
    RT1206FRD0743R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206FRD0743R2L is described as RES SMD 43.2 OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE