RT1206FRD0718R2L Yageo
  • Part Number: RT1206FRD0718R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206FRD0718R2L Yageo
    RT1206FRD0718R2L Yageo
    RT1206FRD0718R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206FRD0718R2L is described as RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F