RT1206DRE074K7L Yageo
  • Part Number: RT1206DRE074K7L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206DRE074K7L Yageo
    RT1206DRE074K7L Yageo
    RT1206DRE074K7L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206DRE074K7L is described as RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE