RT1206DRE074K42L Yageo
  • Part Number: RT1206DRE074K42L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 4.42K OHM 0.5% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206DRE074K42L Yageo
    RT1206DRE074K42L Yageo
    RT1206DRE074K42L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206DRE074K42L is described as RES SMD 4.42K OHM 0.5% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA