RT0805WRD072K4L Yageo
  • Part Number: RT0805WRD072K4L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805WRD072K4L Yageo
    RT0805WRD072K4L Yageo
    RT0805WRD072K4L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805WRD072K4L is described as RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"