RT0805WRD0721KL Yageo
  • Part Number: RT0805WRD0721KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 21K OHM 0.05% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805WRD0721KL Yageo
    RT0805WRD0721KL Yageo
    RT0805WRD0721KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805WRD0721KL is described as RES SMD 21K OHM 0.05% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"