RT0805WRD07140KL Yageo
  • Part Number: RT0805WRD07140KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 140K OHM 0.05% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805WRD07140KL Yageo
    RT0805WRD07140KL Yageo
    RT0805WRD07140KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805WRD07140KL is described as RES SMD 140K OHM 0.05% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"