RT0805FRD078R2L Yageo
  • Part Number: RT0805FRD078R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 8.2 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805FRD078R2L Yageo
    RT0805FRD078R2L Yageo
    RT0805FRD078R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805FRD078R2L is described as RES SMD 8.2 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT