RT0805FRD0736R5L Yageo
  • Part Number: RT0805FRD0736R5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 36.5 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805FRD0736R5L Yageo
    RT0805FRD0736R5L Yageo
    RT0805FRD0736R5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805FRD0736R5L is described as RES SMD 36.5 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    CABLE USB 2.0 A-MINI B 1M BLACK