RT0805DRE0771K5L Yageo
  • Part Number: RT0805DRE0771K5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 71.5K OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805DRE0771K5L Yageo
    RT0805DRE0771K5L Yageo
    RT0805DRE0771K5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805DRE0771K5L is described as RES SMD 71.5K OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS