RT0805DRE0762KL Yageo
  • Part Number: RT0805DRE0762KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 62K OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805DRE0762KL Yageo
    RT0805DRE0762KL Yageo
    RT0805DRE0762KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805DRE0762KL is described as RES SMD 62K OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM