RT0805DRE0741K2L Yageo
  • Part Number: RT0805DRE0741K2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 41.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805DRE0741K2L Yageo
    RT0805DRE0741K2L Yageo
    RT0805DRE0741K2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805DRE0741K2L is described as RES SMD 41.2K OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE