RT0805DRD072K8L Yageo
  • Part Number: RT0805DRD072K8L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805DRD072K8L Yageo
    RT0805DRD072K8L Yageo
    RT0805DRD072K8L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805DRD072K8L is described as RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN