RT0805DRD0715R8L Yageo
  • Part Number: RT0805DRD0715R8L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 15.8 OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805DRD0715R8L Yageo
    RT0805DRD0715R8L Yageo
    RT0805DRD0715R8L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805DRD0715R8L is described as RES SMD 15.8 OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK