RT0805CRB07240KL Yageo
  • Part Number: RT0805CRB07240KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 240K OHM 0.25% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805CRB07240KL Yageo
    RT0805CRB07240KL Yageo
    RT0805CRB07240KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805CRB07240KL is described as RES SMD 240K OHM 0.25% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE