RT0805BRE07432KL Yageo
  • Part Number: RT0805BRE07432KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 432K OHM 0.1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805BRE07432KL Yageo
    RT0805BRE07432KL Yageo
    RT0805BRE07432KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805BRE07432KL is described as RES SMD 432K OHM 0.1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS