RT0805BRE07294RL Yageo
  • Part Number: RT0805BRE07294RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 294 OHM 0.1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805BRE07294RL Yageo
    RT0805BRE07294RL Yageo
    RT0805BRE07294RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805BRE07294RL is described as RES SMD 294 OHM 0.1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE