RT0805BRE07162KL Yageo
  • Part Number: RT0805BRE07162KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 162K OHM 0.1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805BRE07162KL Yageo
    RT0805BRE07162KL Yageo
    RT0805BRE07162KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805BRE07162KL is described as RES SMD 162K OHM 0.1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"