RT0805BRE07150KL Yageo
  • Part Number: RT0805BRE07150KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805BRE07150KL Yageo
    RT0805BRE07150KL Yageo
    RT0805BRE07150KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805BRE07150KL is described as RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE