RT0805BRB0736K5L Yageo
  • Part Number: RT0805BRB0736K5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805BRB0736K5L Yageo
    RT0805BRB0736K5L Yageo
    RT0805BRB0736K5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805BRB0736K5L is described as RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"