RT0805BRB07133RL Yageo
  • Part Number: RT0805BRB07133RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805BRB07133RL Yageo
    RT0805BRB07133RL Yageo
    RT0805BRB07133RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805BRB07133RL is described as RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"