RT0603WRD07481RL Yageo
  • Part Number: RT0603WRD07481RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 481 OHM 0.05% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603WRD07481RL Yageo
    RT0603WRD07481RL Yageo
    RT0603WRD07481RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603WRD07481RL is described as RES SMD 481 OHM 0.05% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"