RT0603DRD07953RL Yageo
  • Part Number: RT0603DRD07953RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 953 OHM 0.5% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603DRD07953RL Yageo
    RT0603DRD07953RL Yageo
    RT0603DRD07953RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603DRD07953RL is described as RES SMD 953 OHM 0.5% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE