RT0603DRD07549RL Yageo
  • Part Number: RT0603DRD07549RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 549 OHM 0.5% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603DRD07549RL Yageo
    RT0603DRD07549RL Yageo
    RT0603DRD07549RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603DRD07549RL is described as RES SMD 549 OHM 0.5% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK