RT0603CRD0740K2L Yageo
  • Part Number: RT0603CRD0740K2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 40.2K OHM 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603CRD0740K2L Yageo
    RT0603CRD0740K2L Yageo
    RT0603CRD0740K2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603CRD0740K2L is described as RES SMD 40.2K OHM 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE