RT0603BRB0716RL Yageo
  • Part Number: RT0603BRB0716RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 16 OHM 0.1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603BRB0716RL Yageo
    RT0603BRB0716RL Yageo
    RT0603BRB0716RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603BRB0716RL is described as RES SMD 16 OHM 0.1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM