RT0402FRD0716R9L Yageo
  • Part Number: RT0402FRD0716R9L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 16.9 OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0402FRD0716R9L Yageo
    RT0402FRD0716R9L Yageo
    RT0402FRD0716R9L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0402FRD0716R9L is described as RES SMD 16.9 OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V