RT0402CRE078K66L Yageo
  • Part Number: RT0402CRE078K66L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 8.66K OHM 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0402CRE078K66L Yageo
    RT0402CRE078K66L Yageo
    RT0402CRE078K66L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0402CRE078K66L is described as RES SMD 8.66K OHM 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    View
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V