RL1218FK-070R402L Yageo
  • Part Number: RL1218FK-070R402L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.402 OHM 1W 1812 WIDE
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RL1218FK-070R402L Yageo
    RL1218FK-070R402L Yageo
    RL1218FK-070R402L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RL1218FK-070R402L is described as RES 0.402 OHM 1W 1812 WIDE. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH