RC2512JK-075K6L Yageo
  • Part Number: RC2512JK-075K6L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 5.6K OHM 5% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2512JK-075K6L Yageo
    RC2512JK-075K6L Yageo
    RC2512JK-075K6L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512JK-075K6L is described as RES SMD 5.6K OHM 5% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    View
    Schroff
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    Wakefield-vette
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS