RC2512JK-07240RL Yageo
  • Part Number: RC2512JK-07240RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 240 OHM 5% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2512JK-07240RL Yageo
    RC2512JK-07240RL Yageo
    RC2512JK-07240RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512JK-07240RL is described as RES SMD 240 OHM 5% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"