RC2512JK-0716RL Yageo
  • Part Number: RC2512JK-0716RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 16 OHM 5% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2512JK-0716RL Yageo
    RC2512JK-0716RL Yageo
    RC2512JK-0716RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512JK-0716RL is described as RES SMD 16 OHM 5% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE