RC2512FK-0753R6L Yageo
  • Part Number: RC2512FK-0753R6L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 53.6 OHM 1% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2512FK-0753R6L Yageo
    RC2512FK-0753R6L Yageo
    RC2512FK-0753R6L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512FK-0753R6L is described as RES SMD 53.6 OHM 1% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP