RC2512FK-0751KL Yageo
  • Part Number: RC2512FK-0751KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 51K OHM 1% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 4,368
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RC2512FK-0751KL Yageo
    RC2512FK-0751KL Yageo
    RC2512FK-0751KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512FK-0751KL is described as RES SMD 51K OHM 1% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER WHITE 680OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Ftdi
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK