RC2512FK-072K55L Yageo
  • Part Number: RC2512FK-072K55L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.55K OHM 1% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2512FK-072K55L Yageo
    RC2512FK-072K55L Yageo
    RC2512FK-072K55L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512FK-072K55L is described as RES SMD 2.55K OHM 1% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE