RC2512FK-0711R3L Yageo
  • Part Number: RC2512FK-0711R3L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 11.3 OHM 1% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2512FK-0711R3L Yageo
    RC2512FK-0711R3L Yageo
    RC2512FK-0711R3L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512FK-0711R3L is described as RES SMD 11.3 OHM 1% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK