RC2010FK-0790R9L Yageo
  • Part Number: RC2010FK-0790R9L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 90.9 OHM 1% 3/4W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2010FK-0790R9L Yageo
    RC2010FK-0790R9L Yageo
    RC2010FK-0790R9L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2010FK-0790R9L is described as RES SMD 90.9 OHM 1% 3/4W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Fedco Batteries
  • Description
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    View
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    Energizer
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V