RC2010FK-0768K1L Yageo
  • Part Number: RC2010FK-0768K1L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 68.1K OHM 1% 3/4W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2010FK-0768K1L Yageo
    RC2010FK-0768K1L Yageo
    RC2010FK-0768K1L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2010FK-0768K1L is described as RES SMD 68.1K OHM 1% 3/4W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK