RC2010FK-0719R1L Yageo
  • Part Number: RC2010FK-0719R1L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 19.1 OHM 1% 3/4W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2010FK-0719R1L Yageo
    RC2010FK-0719R1L Yageo
    RC2010FK-0719R1L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2010FK-0719R1L is described as RES SMD 19.1 OHM 1% 3/4W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"