RC1218JK-071K8L Yageo
  • Part Number: RC1218JK-071K8L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 1.8K OHM 1W 1812 WIDE
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1218JK-071K8L Yageo
    RC1218JK-071K8L Yageo
    RC1218JK-071K8L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1218JK-071K8L is described as RES SMD 1.8K OHM 1W 1812 WIDE. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH