RC1218JK-07160RL Yageo
  • Part Number: RC1218JK-07160RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 160 OHM 1W 1812 WIDE
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1218JK-07160RL Yageo
    RC1218JK-07160RL Yageo
    RC1218JK-07160RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1218JK-07160RL is described as RES SMD 160 OHM 1W 1812 WIDE. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM