RC1218DK-0727R4L Yageo
  • Part Number: RC1218DK-0727R4L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 27.4 OHM 1W 1812 WIDE
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1218DK-0727R4L Yageo
    RC1218DK-0727R4L Yageo
    RC1218DK-0727R4L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1218DK-0727R4L is described as RES SMD 27.4 OHM 1W 1812 WIDE. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE