RC1210DR-07200RL Yageo
  • Part Number: RC1210DR-07200RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 200 OHM 0.5% 1/2W 1210
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1210DR-07200RL Yageo
    RC1210DR-07200RL Yageo
    RC1210DR-07200RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1210DR-07200RL is described as RES SMD 200 OHM 0.5% 1/2W 1210. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ