RC0100FR-07365RL Yageo
  • Part Number: RC0100FR-07365RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 365 OHM 1% 1/32W 01005
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC0100FR-07365RL Yageo
    RC0100FR-07365RL Yageo
    RC0100FR-07365RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0100FR-07365RL is described as RES SMD 365 OHM 1% 1/32W 01005. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM